Błyskawiczne praliny kakaowe z płatkami owsianymi

Oto przed Wami wytwór nagłej potrzeby mojej kuzynki – praliny kakaowe. Olga, pamiętasz jeszcze ta pralinki? ; ) Kobieta z chęciami na coś słodkiego potrafi być bardzo kreatywna – takim sposobem powstały te cudeńka. Polecam, wymagają bardzo mało pracy, mało składników, za to są przepyszne i świetnie zaspokajają ochotę na coś słodkiego. Ich podstawowa wada – duża kaloryczność. Ale przecież nie musimy ich zjadać od razu całej przyczepki, prawda? ; )  Raz na jakiś czas nikomu się jeszcze nic nie stało! : D

Ciężko będzie mi przywołać jakieś konkretne proporcje, ponieważ zawsze robiłyśmy te kuleczki zupełnie „na oko” – jak było za dużo margaryny dosypywałyśmy płatków, jak nie chciało się kleić dodawałyśmy margaryny. Ciężko jest mi więc podać konkretne proporcje i mam nadzieję, ze Wy również zdacie się na własny instynkt próbując tych pysznych kakaowych kuleczek. : )

Składniki:

  • 100 g płatków owsianych
  • 35 g margaryny/masła
  • 30 g cukru
  • 2 łyżki kakao
  • opcjonalnie wiórki kokosowe, kakao i cukier puder do obtoczenia

Przygotowanie:

Wszystkie składniki mieszamy w misce, formujemy zgrabne kuleczki i obtaczamy w przygotowanych wcześniej wiórkach, kakao i cukrze pudrze. Tak przygotowane praliny kakaowe chłodzimy w lodówce kilka godzin (najlepiej zostawić je tam po prostu na całą noc).

praliny kakaowe

praliny kakaowe

Smacznego! : D

One comment

Dodaj komentarz