Pakowanie prezentów i upominków wielu ludziom spędza sen z powiek – uwaga, teraz chamska reklama – ja jestem człowiekiem, który niemal na każdą okazję potrafi wymyślić jakiś kreatywny sposób pakowania. Sama uwielbiam minimalizm ale nie zawsze jest on pożądany. Ale wracając na odpowiednie tory bo nie jestem tu po to, żeby się przechwalać… ; )

Dzisiaj chcę Wam pokazać, że tak drobny upominek jak Pierniczki, które zrobiłam dla bliskich, też może wywołać uśmiech na twarzy jeśli jest ciekawie zapakowany. : )

 

Co będzie nam potrzebne?

  • celofan – u mnie foli gładka i wersja bardziej ozdobna w śnieżynki
  • nożyczki
  • ozdobna wstążka

 

Jak przygotować taką paczuszkę?

Celofan w okresie świątecznym kupić możecie śmiało w marketach, razem ze świątecznymi ozdobami powinien znajdować się na sklepowych półkach. : ) Swój dorwałam w Lidlu jeszcze przed całym świątecznym szałem. : ) Sklepy internetowe również z pewnością przyjdą Wam z pomocą – na allegro macie szeroką ofertę różnej wielkości celofanu. : )

I ot cała filozofia. : ) Celofan tniemy na takie arkusze, żeby spokojnie pomieściły nasz prezent – ja wręczam pierniczki, więc taki pakunek musi być dodatkowo szczelnie zapakowany. : )

W 1 arkuszu celofanu umieszczamy pierniczki, folię zawijamy z brzegów ku górze i zbieramy nad piramidką ciastek.

pakowanie

 

Kawałkiem wstążki związujemy dokładnie folię – tym lepiej związana musi być paczka jeśli tak jak w moim przypadku pakuję ciasteczka, które będą musiały przeżyć trud podróży i wytrzymać tak zapakowane spokojnie kilka dni. : ) Warto więc włożyć w to trochę więcej siły lub poprosić kogoś o pomoc. : )

 

Tak przygotowaną paczuszkę możemy wręczyć bezpośrednio, na Święta umieścić pod choinką lub – tak jak ja – włożyć dodatkowo w torebkę prezentową. : ) Gwarantuję, że w ten sposób nawet najskromniejszy prezent wywoła uśmiech i ciekawość Waszych najbliższych. : )

 

pakowanie

pakowanie

pakowanie

 

Mam nadzieję, że taki sposób pakowania uznacie za przydatny. : ) W ten sposób zapakować można dowolny prezent – nie muszą to być pierniczki ani inne ciasteczka, mogą to by figurki (na przykład z masy solnej), kosmetyki lub inny dowolny prezent. Warto jednak pamiętać, że prezent warto wcześniej “przymierzyć” do folii, żeby wiedzieć jakiej wielkości arkusza potrzebujemy. : )

Tak pakując prezent możemy dopasować go kolorystycznie niemal do wszystkiego – wstążki występują w wielu wariacjach kolorystycznych. : ) Zwykłą wstążkę możemy też zastąpić kawałkiem materiału lub koronką, dołączyć karnecik, kokardę lub wnętrze celofanu, na spodzie wyłożyć ozdobną serwetką. : ) Wariacji jest nieskończona ilość, warto puścić wodzę fantazji. : )

Dajcie znać czy komuś z Was przyda się podobny patent na pakowanie. : ) Jesteśmy w okresie świątecznym, więc z chęcią pokazałabym Wam więcej tego typu patentów – w końcu chyba każdy uwielbia robić prezenty, prawda? : D

 

Powodzenia! : D

Print Friendly, PDF & Email